fbpx
 

VacuShape

Vacushape je vákuový prístroj s podtlakovou kabínou. Tréning v ňom trvá 30 minút, pričom problémové partie sú počas cvičenia uzavreté v podtlakovej kabíne, kde vplyvom podtlaku dochádza k rapídnemu spaľovaniu tukov.VacuShape Bratislava

 1. Efektívne spaľovanie depozitného tuku v podbruší, stehnách a na zadku.
 2. Skrátenie doby spaľovania tukov o polovicu.
 3. Klinicky testovaný na obezitologickej klinike v Hradci Králové v Čechách.
 4. Výsledky vidieť už po niekoľkých aplikáciách.
 5. Nenáročné cvičenie pre ženy s cieľom schudnúť v problémových partiách tela.
 6. Vhodný aj ako regenerácia pre športovcov a športovkyne.
 7. Priemerné výsledky:

 

Kontraindikácie:

PRIMÁRNE KONTRAINDIKÁCIE

Povrchový alebo hlboký zápal žíl na dolných končatinách kedykoľvek v anamnéze
Nádorové ochorenie kedykoľvek v anamnéze
Trombóza kedykoľvek v anamnéze
Srdcový infarkt a mozgová cieva príhoda (mozgový infarkt) kedykoľvek v anamnéze
Lymfedém dolných končatín
Akákoľvek nedostatočnosť pečeňová, obličková a srdcová
Akékoľvek zápalové ochorenie
Cukrovka
Hemoroidy

SEKUNDÁRNE KONTRAINDIKÁCIE
Vysoký krvný tlak – dekompenzovaný (ak je kompenzovaný liekmi – je možné)
Chronická žilová insuficiencia (nedostatočnosť)

 1. stupeň – Venektázia (roztiahnutá žila, metličky) – ODPORÚČA SA
  2. stupeň – Varixy – NEODPORÚČA SA, záleží na rozsahu – nutná konzultácia s lekárom
  3. stupeň – Hyperpigmentácia, exematická dermatitída, ZAKÁZANÉ
  4. stupeň – Predkolenné vredy – ZAKÁZANÉ

Tehotenstvo – závažný dôvod brániaci klientkam využívať výhody cvičenia vo VacuShape. Počas cvičenia dochádza k silnému prekrveniu panvového dna, ktoré by v krajnom prípade mohlo viesť až k potratu!

Tipy a odporúčania

Nárazová terapia minimálne 20 aplikácií 3× týždenne počas 6 týždňov pre maximálne „naštartovanie“ látkovej premeny. Výsledky sú viditeľné už po 10 aplikáciách (dochádza k vyhladeniu kože, pokiaľ hneď nedôjde k hmotnostným či centimetrovým úbytkom).
Cvičenie trvá iba 30 minút, ale je to dostačujúce. V bežnej atmosfére dochádza pri cvičení k spaľovaniu tukov vo svaloch po 20 – 30 minútach. Vo VacuShape® sa tento čas skráti až o tretinu.
Vďaka štúdii MUDr. Hostýna, ktorý klinicky testoval VacuShape®, sa odporúča 10-minútové zahriatie organizmu pred samotnou aplikáciou (rotopéd, bežecký pás, BodyRoll®, solárium atď.). Klientka potom využije maximálne čas aplikácie a dochádza k spaľovaniu tuku od prvej minúty. V prípade „studeného“ štartu sa tak deje až od 6. – 10. minúty.
Počas aplikácie striktne dbajte na dodržiavanie optimálnej tepovej frekvencie (OTF), pretože pri tejto tepovej frekvencii sú energetické potreby organizmu kryté z 80 % tukmi a len z 20 % cukrami, čo je dôležité pre maximálne výsledky. Vzorec pre výpočet OTF = 0,65 × (220 – vek klientky).
Pre maximálne výsledky môžeme z vlastných skúseností odporučiť využívanie programov so striedavým podtlakom P2 a P3. Program s najsilnejším podtlakom P1 používame zriedka. Pri častej aplikácii môže dôjsť k zviditeľneniu žiliek na koži. Programy s konštantným podtlakom nemajú zase takú účinnosť ako podtlak striedavý.
Pred aplikáciou jedzte uhľovodíky (ryža, zemiaky, cestoviny alebo müsli). Po aplikácii bielkoviny (ryby, mäso, hydina alebo tofu, napr. so zeleninou).
Dodržiavajte pravidelný pitný režim. Vzorec (Hmotnosť : 8) × 0,3 = ? litrov tekutín.
Nie je potrebné začínať s diétou. Ak bude klientka dodržiavať vyššie spomínané odporúčania, bude mať jej telo dostatočné rezervy energie, a tak sa spaľovanie tukov dostane do vyšších obrátok.
Neodporúčame chodiť po aplikácii do solária, sauny a neprevádzkovať také druhy športov, ktoré extrémne zaťažujú svaly nôh.
Do prístroja sa oblečte do teplákov alebo šortiek a bavlneného trička. Na nohy ľahké športové topánky s hladkou podrážkou a so sebou si vezmete uterák.
Pre maximálny účinok naneste pred aplikáciou krém na celulitídu. A pre zvýšenie účinku môžete použiť Karnitín – spaľovač tuku.
Dodržujte pokyny odborne vyškolenej obsluhy.